Peugeot 301 + seryjna instalacja LPG tylko w bogatej wersji

Przywykliśmy do tego, że standardem jest oferowanie instalacji LPG tylko w wersjach z najmniejszym silnikiem. Peugeot złamał obowiązujące „standardy”. W modelu 301 oferuje seryjną instalację LPG, oferta jednak nie dotyczy podstawowego silnika 1,2 VTi 71 KM a silnik 1,6 VTi 115 KM.

Nie w najmniejszym silniku, nie w najniższej wersji wyposażeniowej

Aby zamówić 301 z instalacją LPG należy również zrezygnować z najtańszej wersji wyposażenia. LPG nie jest dostępne w wersji Access. Jest dostępne tylko w pozostałych wersjach: Active oraz Allure. Obydwie posiadają już w standardzie klimatyzację manualną. LPG można zamówić jedynie w autach z manualną 5-cio biegową skrzynią biegów (z automatem niedostępne).

301 z silnikiem 1,6 VTi można uznać za samochód bardzo dynamiczny w swojej klasie. Producent podaje przyśpiesznie od 0 do 100 km/h w 9,4 sek.

Koszt tańszej wersji to 56 000 zł a z instalacją LPG 3 100 zł drożej. Są to jednak ceny bez rabatów a jak wiadomo dealerzy są często skłonni do dość sporej negocjacji.

 

This entry was posted in Seryjne LPG and tagged . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 6 = 1

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>