Skoda Rapid 1.2 TSI z seryjnym LPG

Do tej pory seryjna instalacja LPG była oferowana jedynie w podstawowym, słabym, wolnossącym, trzycylindrowym 1.2 75 KM. Teraz Skoda oferuje seryjną instalację LPG w modelu wyposażony w silnik 1.2 TSI o mocy 85 KM za dopłatą 3 499 zł.

Landi Renzo Omegas Direct – czyli NIEbezpośredni wtrysk gazu

Skoda Rapid 1.2 TSI 85 KM LPG

LPG w omawianym Rapidzie kosztuje tyle samo co w podstawowym 1.2 75 KM. Problemem w „zagazowaniu” silnika TSI stanowi jednak fakt, że jest to silnik z bezpośrednim wtryskiem benzyny. Do takiego silnika możemy zainstalować albo drogą instalację bezpośredniego wtrysku LPG albo pośredni wtrysk z dotryskiem benzyny. Skoda zastosowała to drugie, znacznie tańsze, rozwiązanie. Oznacza to, że pobór benzyny w omawianym modelu nie następuje jedynie w momencie rozruchu a także w czasie jazdy. Podczas pracy an biegu jałowym i podczas pracy pod niskim obciążeniem silnik pobiera jedynie benzynę. Gdy obciążenie wzrasta pobiera niewielkie ilości benzyny oraz gaz jednocześnie. Dodatkowo użytkownik musi dolewać specjalny stabilizator do oleju silnikowego oraz do benzyny. Do benzyny wystarczy go dolewać raz na 5 tysięcy kilometrów. To wszystko ma zapobiec zapieczeniu się wtryskiwaczy benzynowych, które jak w każdym samochodzie z bezpośrednim wtryskiem paliwa znajdują się bezpośrednio w komorze spalania.

Rapid 1.2 TSI LPG za 51 849 zł

Podstawowy Rapid 1.2 TSI kosztuje 53 050 zł. Po doposażeniu go w instalację LPG jego cena katalogowa wzrasta do 56 549 zł. Skoda jednak oferuje rabat w wysokości 4 700 zł więc opisywany samochód możemy nabyć za około 51 849 zł. Warto dodać, ze pojazd posiada już klimatyzację, co w budżetowych samochodach w podstawowej wersji nie jest takim oczywistym wyposażeniem.

 

This entry was posted in Seryjne LPG and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

71 − = 64

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>