Nareszcie będzie można samodzielnie tankować LPG w Polsce

Od 19 września 2013 roku możliwe jest samodzielne tankowanie gazu LPG na stacjach. Niemniej jednak jest to możliwe tylko na stacjach gdzie znajduje się informacja zezwalająca na samodzielne tankowanie gazu LPG.Wbrew wcześniejszym zapowiedziom wlewy gazu pozostają te same. To dobra wiadomość dla użytkowników samochodów na gaz.

Wymagana zmiana po stronie stacji LPG

Aby samodzielne tankowanie gazu było możliwe stacja musi spełnić określone wymogi bezpieczeństwa. Jest to mi. wymiana pistoletów do tankowania gazu na takie, które spełniają większe normy bezpieczeństwa. Maksymalny wypływ LPG przy ich odłączaniu został określony na 1 cm³.

Kto zyska, kto straci?

Branża LPG liczy na obniżkę cen paliw związaną ze wprowadzeniem samoobsługi. Mniejsza ilość etatów – zwłaszcza na nocnych zmianach – na stacjach LPG to niższe koszty działania stacji. Zyskają głównie duże sieciowe stacje, na których LPG nie jest jednym sprzedawanym paliwem i na których na jednej zmianie był do tej pory więcej niż jeden pracownik.

Kto zatankuje: decyzje podejmuje klient

Samodzielne tankowanie jest złą informacją dla osób, które zlecały montaż wlewu gazu w miejscach trudno dostępnych. Przedtem wysiłek musiała ponosić obsługa stacji, teraz sam użytkownik samochodu, ten jednak będzie mógł poprosić obsługę stacji o zatankowanie. Zgodnie z ustawą na prośbę klienta pracownik stacji nadal będzie zobowiązany zatankować pojazd.

This entry was posted in Wydarzenia and tagged . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

39 + = 44

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>